eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 

 

  Головний запрошений диригент

ТЕОДОР КУЧАР

ТЕОДОР КУЧАР (США)

    Американський диригент, українець за походженням, Теодор Кучар відомий в Україні своєю тісною співпрацею з Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України, яка розпочалася 1992 року, а з 1994 року по 1999 рік він був головним диригентом оркестру. Під його керуванням колектив записав понад 70 компакт-дисків для фірм „Naxos” і „Marco Polo”, серед яких всі симфонії Калиннікова, Лятошинського, Мартіну, Прокоф’єва, твори Моцарта, Дворжака, Чайковського, Глазунова, Шостаковича, Щедріна, Станковича. Диск із записом Другої і Третьої симфоній Б.Лятошинського у 1994 році компанією АВС був визнаний кращим світовим записом. Значно ширшою стала гастрольна діяльність оркестру: вперше пройшли його виступи в Австралії, Гонконгу, Великій Британії.
    Крім цього, за останні 15 років Теодор Кучар очолював Філармонічний оркестр імені Л.Яначека, був мистецьким директором Австралійського фестивалю камерної музики. Нині він – музичний директор і диригент Філармонічного оркестру Фресно і камерного оркестру Рено, директор оркестрової школи музичного фестивалю у Кенті, художній керівник Фестивалю камерної музики Невади (США).
    Диригент має велику кількість записів на компакт-дисках (понад сотню). Виступав з концертами в Амстердамі, Берліні, Чикаго, Хельсінкі, Гонконгу, Лондоні, Мадриді, Празі, Сеулі, Сіднеї, зокрема, у сезоні 2003-2004 рр. він провів 3-тижневий гастрольний тур з Берлінським симфонічним оркестром, а за останні два сезони диригував близько 40-а концертами цього відомого колективу. Співпрацював із знаменитими солістами: Джеймсом Гелвеєм, Джессі Норман, Лінн Харрел, Іцхаком Перельманом, Йо-Йо Ма, Джошуа Беллом, Мстиславом Ростроповичем та іншими.