eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Твори українських композиторів
  Контакти
 
 
 
 
 

 

  Головний запрошений диригент

ТЕОДОР КУХАР

ТЕОДОР КУХАР (США)

    Американський диригент, українець за походженням, Теодор Кухар відомий в Україні своєю тісною співпрацею з Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України, яка розпочалася 1992 року, а з 1994 року по 1999 рік він був головним диригентом оркестру. Під його керуванням колектив записав понад 70 компакт-дисків для фірм „Naxos” і „Marco Polo”, серед яких всі симфонії Калиннікова, Лятошинського, Мартіну, Прокоф’єва, твори Моцарта, Дворжака, Чайковського, Глазунова, Шостаковича, Щедріна, Станковича. Диск із записом Другої і Третьої симфоній Б.Лятошинського у 1994 році компанією АВС був визнаний кращим світовим записом. Значно ширшою стала гастрольна діяльність оркестру: вперше пройшли його виступи в Австралії, Гонконгу, Великій Британії.
    Крім цього, за останні 15 років Теодор Кухар очолював Філармонічний оркестр імені Л.Яначека, був мистецьким директором Австралійського фестивалю камерної музики. Нині він – музичний директор і диригент Філармонічного оркестру Фресно і камерного оркестру Рено, директор оркестрової школи музичного фестивалю у Кенті, художній керівник Фестивалю камерної музики Невади (США).
    Диригент має велику кількість записів на компакт-дисках (понад сотню). Виступав з концертами в Амстердамі, Берліні, Чикаго, Хельсінкі, Гонконгу, Лондоні, Мадриді, Празі, Сеулі, Сіднеї, зокрема, у сезоні 2003-2004 рр. він провів 3-тижневий гастрольний тур з Берлінським симфонічним оркестром, а за останні два сезони диригував близько 40-а концертами цього відомого колективу. Співпрацював із знаменитими солістами: Джеймсом Гелвеєм, Джессі Норман, Лінн Харрел, Іцхаком Перельманом, Йо-Йо Ма, Джошуа Беллом, Мстиславом Ростроповичем та іншими.