eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Фотогалерея
  Преса
  Партнери
  Гостьова книга
  Контакти
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

Програма:
До 70-річчя від дня народження Володимира Кожухаря
І відділ
Дж.РОССІНІ – Фрагменти з опери «Попелюшка»
ІІ відділ
М.РАВЕЛЬ – Сюїта № 2 для симфонічного оркестру з балету «Дафніс та Хлоя»:
- Світанок
- Пантоміма
- Загальний танок
О.СКРЯБІН – «Поема екстазу», тв. 54 (1907)

Участь беруть:

Солісти Національної опери України - Заслужена артистка України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Ольга НАГОРНА (сопрано)

Заслужені артисти України Лілія ГРЕВЦОВА (сопрано), Тетяна ПІМІНОВА (мецо-сопрано) Сергій ПАЩУК (тенор)

Лауреати міжнародних конкурсів Ігор МОКРЕНКО (баритон), Андрій ГОНЮКОВ (бас)

ВОЛОДИМИР МАРКОВИЧ КОЖУХАР
ВОЛОДИМИР МАРКОВИЧ КОЖУХАР

Ім’я Володимира Кожухаря добре відоме у світі. Як диригент він неодноразово виступав практично в усіх європейських країнах, у США, Канаді, Японії. Преса і музична критика дали високу оцінку інтер¬претаціям Володимира Кожухаря оперних і балетних партитур, захоплювалися симфонічними програ¬мами під його керуванням, відзначаючи не лише бездоганний професіоналізм українського маестро, але й глибину прочитання кожного твору, проникнення в задум композитора, емоційність і розмах трактувань.

Він прийшов у велике мистецтво із звичайної сільської школи на Вінниччині. Обдарованість і феноменальна працездатність привели Володимира Кожухаря до диригентського класу Київської консерва¬торії, а потім до аспірантури Московської консерваторії (клас Г.Рождественського), по закінченні якої талановитий юнак стає за пульт уславленого Державного симфонічного оркестру України. У двадцять п'ять років Володимир Кожухар очолив оркестр. Він продовжив кращі виконавські традиції колективу, вико-нуючи світову класичну симфонічну спадщину і, водночас, активно пропагуючи твори сучасних українських композиторів і малознаних авторів. Під його керуванням із оркестром виступали музиканти світового рівня: Давид Ойстрах, Лев Оборін, Яків Флієр, Гідон Кремер, Святослав Ріхтер, Станіслав Нейгауз, Мстислав Ростропович, Олег Криса, Богодар Которович та ін.

У 1973 році Володимир Кожухар був запрошений до Київської опери, де він розкрився як цікавий, самобутній інтерпретатор оперної музики ("Манон", "Князь Ігор", "Фауст"). У 1978 році українського маестро призначили головним диригентом Московського театру імені К.Станіславського і В.Немировича-Данченка, на сцені якого диригент здійснив понад двадцять оперно-балетних постановок, серед яких "Викрадення із сералю" В.А.Моцарта, "Черевички" П.Чайковського, "Паяци" Р.Леонкавалло, "Поргі і Бесс" Дж.Гершвіна, "Не тільки любов" Р.Щедріна, "Ніжність" В.Губаренка.

3 1989 року Володимир Кожухар - головний диригент Національної опери України імені Т.Г.Шевченка. Свою працю в театрі він розпочав постановкою одного із найскладніших творів оперного репертуару - "Золотого обруча" Б.Лятошинського (1989) та "Мазепи" П.Чайковського (1991). Ще однією визначною мистецькою подією стала постановка опери "Набукко" Дж.Верді (1993). Не менший успіх випав на долю опери "Лоенгрін" Р.Вагнера (1994). Також він – диригент-постановник опер "Тарас Бульба» М.Лисенка, "Пікова дама" П.Чайковського, "Борис Годунов" і "Хованщина" М.Мусоргського, "Аїда" і "Макбет" Дж.Верді, "Турандот" і "Манон Лєско" Дж.Пуччіні, "Джоконда" А.Понк’єллі, "Ромео і Джульєтта" і "Фауст" Ш.Гуно, "Любов до трьох апельсинів" С.Прокоф’єва, "Катерина Ізмайлова" Д.Шостаковича; балетів "Спляча красуня", "Лускунчик" і "Лебедине озеро" П.Чайковського, "Сюїта в білому" Е.Лало, "Поцілунок феї", "Петрушка", "Весна священна" І.Стравінського та ін. Творчий доробок Володимира Кожухаря активно поповнюється як світовою оперно-балетною класикою, так і творами сучасних композиторів, зокрема, балетами "Ніч перед Різдвом" і "Вікінги» Є.Станковича, "Фрески Софії Київської" та "Володимир Хреститель" В.Кікти.

Значне місце у творчості диригента посідає симфонічна та камерно-інструментальна музика. Він підготував програми з творів П Чайковського (Перша, Друга, П’ята, Шоста симфонії, Перший концерт для скрипки з оркестром), Д. Шостаковича (Перша симфонія, Перший концерт для скрипки з оркестром, "Страта Степана Разіна”), С. Рахманінова (“Дзвони”), С. Прокоф’єва (“Олександр Невський”), Дж.Верді ("Реквієм") та ін.

Під керуванням Володимира Кожухаря з успіхом відбулися гастролі Національної опери України у Німеччині, Франції, Бельгії, Данії, Швейцарії, Польщі, Голландії, Австрії, Іспанії, Лівані, Канаді, Японії. До значних подій у музичному житті Європи слід віднести виконання київським колективом під керуванням диригента опер “Мазепа” П.Чайковського у Парижі (1992), “Набукко” Дж. Верді на престижному Міжнародному музичному фестивалі у Страсбурзі (1993, Франція). У 2002 році у рамках проекту Мстислава Ростроповича диригував оперою “Катерина Ізмайлова” Д. Шостаковича у Неаполі (Італія).

Володимир Маркович Кожухар – народний артист Росії (1985), народний артист України (1993), професор Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського (з 1993 року).
 
Розробка сайту: LineCore