eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Фотогалерея
  Преса
  Партнери
  Гостьова книга
  Контакти
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

ДМИТРО ТКАЧЕНКО

ДМИТРО ТКАЧЕНКО Дмитро Ткаченко народився у Києві . Почав грати на скрипці і фортепіано у шестирічному віці. Після навчання в Київській спеціальній музичній школі ім. Лисенка та, з 1995, у Національній музичній академії України (НМАУ) в класі Богодара Которовича та Ярослави Рівняк, його було запрошено до Ґілдхолської музичної академії (Guildhall School of Music and Drama) в Лондоні до класу Іфра Німана (Yfrah Neaman). 2002 року, разом зі ступенем маґістра, він oтримав звання Fellow Ґілдхолської академії й стажувався з професорами Давідом Такено та Криштофом Сметаною. Одночасно навчався в аспірантурі НМАУ. Дмитро Ткаченко -лауреат кількох престижних міжнародних конкурсів, серед яких конкурс сольної скрипки Вронського (Варшава, 1997), конкурс Лисенка (Київ, 1997) та конкурс Нільсена (Оденсе, Данія 2000).Він - активний учасник музичного життя Великої Британії та України.У 1999 році отримав Концертний диплом (Premier Prix) Ґілдхолської академії, серед його численних виступів - концерти у лондонських Барбікан Холлі, Віґмор Холлі, St John’s Smith Square та South Bank Centre. Дмитро - засновник і художній керівник Міжнародного музичного конкурсу ім. Бріттена в Лондоні. В Україні він виступав у найпрестижніших концертних залах та з усіма провідними оркестрами.

Дмитро активно гастролює в більшості країн Европи, у Японії, Китаї, Південній Кореї та США. Серед його останніх ангажементів виступи в Люцернському фестивалі (Швейцарія), Spoleto Festival (Італія - прем’єри творів Л. Беріо та Андріссена), світова прем’єра Концертної Фантазії на теми з опери Запорожець за Дунаєм Олега Безбородька в Амстердамі, виступ на святкуванні 60-ліття заснування ООН у Нью-Йорку, концерти у Віґмор Холлі та St John’s Smith Square в Лондоні.

Одночасно з концертною діяльністю Дмитро також віднедавна викладає скрипку в Лондоні та Києві, а також був членом журі багатьох міжнародних конкурсів.

Дмитро Ткаченко має особливі творчі стосунки з Національним симфонічним оркестром. Серед його останніх виступів з цим уславленим колективом, під диригуванням Володимира Сіренка - виконання Другого концерту Є.Станковича з нагоди ювілею композитора в Національній опері у жовтні 2007 та виконання Концерту Бріттена на відкритті фестивалю "Прем'єри сезону" в квітні 2008 в Національній філармонії.
ІШИН МЕТІН

ІШИН МЕТІН Ішин Метін почав навчатися музиці в ранньому віці у Стамбулі. В 1987 році він вступив до Університету Білкента на факультет музики і виконавських мистецтв, де вивчав композицію і диригування під керівництвом професорів Самі Хатіпоглу, Войцеха Шалінського, Буджора Хойніка. Він відвідував семінари і майстер-класи, а також працював протягом 1993-94 років із відомим композитором Аріфом Меліковим. Навчання в Білкенті Ішин Метін завершив у 2001 році, отримавши диплом з композиції і диригування.

В 2003 році Ішин Метін був призначений артистичним директором Симфонічного оркестру Білкента. Він змінив підхід до створення програм оркестру для проведення концертів і запису великих оркестрових творів, зокрема, шедеврів турецьких композиторів, зі всесвітньо відомими артистами. Ішин Метін зумів залучити видатних музикантів світу для виконання творів турецьких композиторів, а також організував записи міжнародними фірмами.

В 2003 році Ішин Метін започаткував цикл концертів “Підростаючі зірки” за участю молодих солістів (віком 5-18 років). Спеціальні освітні і соціальні концерти були також включені до репертуарного плану оркестру як результат тривалого співробітництва з неурядовими організаціями і фондами (UNICEF, LOSEV) і міжнародними музичними фестивалями в Анкарі, Мерсіні, Стамбулі і Анталії. В 2009 році Симфонічний оркестр Білкента і диригент Ішин Метін були визнані «Послами доброї волі UNICEF».

Протягом його перебування на посаді артистичного директора багато солістів і диригентів були представлені слухачам Білкента в концертах з Білкентським симфонічним оркестром. Це - Валерій Афанасьєв, Володимир Ашкеназі, Єлісон Балсом, Джин-Клод Касадесус, Хан-На Чанг, Микола Демиденко, Володимир Федосєєв, Ольга Керн, Ланг Ланг, Елізабет Леонська, Міша Майський, Крістіан Оелзе, Михайло Плетньов, Вікторія Постнікова, Вадим Рєпін, Геннадій Рождєственський, Фазі Сей, Саяка Шоджі, Акіко Суванаї, Римський і Болгарський державні філармонічні і хори радіо.

З 1996 року Метін був запрошеним диригентом відомих у світі оркестрів: Симфонічний оркестр радіо Тірани – Албанія; Національний філармонічний оркестр Азербайджану - Баку; Новий російський філармонічний оркестр - Москва; Філармонічний оркестр Мурсії – Іспанія тощо. Протягом 2010-2011 років він був запрошений виступати як на батьківщині, так і в Австралії, Австрії, Китаї, Франції, Німеччині, Греції, Угорщині, Італії, Чорногорії, Росії, Іспанії, Південній Кореї, на Тайвані.

Крім цього, митець відомий і як композитор. Серед творів Ішина Метіна - концерт для скрипки з оркестром, дві симфонії, симфонічний твір "Інтуїції", «Симфонічні ескізи», струнні квартети, твори для хору і струнних, мініатюри і сюїти. За досягнення у сфері художньої творчості Метін був нагороджений престижними нагородами у Туреччині і за кордоном - нагородою музичного фонду "Sevda & Cenap" (срібна медаль) і нагородою "Hanri Atat" Міжнародного музичного фонду Мерсіна.

Крім диригентської і композиторської діяльності, Ішин Метін працює асистентом професора з композиції на відділенні диригування і як декан факультету музики і виконавських мистецтв Білкентського університету.
 
Розробка сайту: LineCore