eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Фотогалерея
  Преса
  Партнери
  Гостьова книга
  Контакти
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солістиЮРІЙ КОТ - фортепіано
ЮРІЙ КОТ

Лауреат національних і міжнародних конкурсів, лауреат премії імені Л.Ревуцького, заслужений артист України, доцент Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського.

Народився в 1966 році у місті Красноармійськ Донецької області.

В 1984 році закінчив Київську середню спеціальну музичну школу-інтернат імені М.В.Лисенка (клас Н.М Найдич і Л.А.Вайнтрауба), в 1991 році з відзнакою - Київську державну консерваторію імені П.І.Чайковського (нині - Національна музична академія України) за фахом "фортепіано", а в 1993 році - асистентуру-стажування (клас професора В.О.Козлова).

Лауреат Українського конкурсу піаністів імені М.В.Лисенка (м. Київ, 1988), дипломант Всесоюзного конкурсу піаністів імені С.Рахманінова (м. Москва, 1990), лауреат Першого Міжнародного конкурсу піаністів імені С.Прокоф'єва (м. Санкт-Петербург, 1992).

У складі фортепіанного дуету з Іриною Алексійчук він здобув звання лауреата

І Міжнародного конкурсу виконавців камерної музики "Золота осінь" (м. Хмельницький, 1993), став переможцем 45-го Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів ARD (м. Мюнхен, 1996) і лауреатом VI Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів Murray Dranoff (м. Маямі, 1997).

Юрій Кот багато гастролював як соліст в Україні, Росії, Казахстані, Естонії, Азербайджані, Югославії, Польщі, Словаччині, Японії, Німеччині, Італії та США з концертними програмами за творами композиторів різних епох та музичних напрямків, а також у складі фортепіанного дуету з Іриною Алексійчук.

Виступав із багатьма симфонічними і камерними оркестрами України, Росії, Японії, Німеччини, Азербайджану і США під керуванням диригентів М.Алєксєєва, В.Сіренка, Асуші Маеди, М.Дядюри, І.Андрієвського, Б..Которовича, В.Блінова, Р.Нігматуліна, Н.Пономарчук, В.Реді, Р.Филипчука, Ю.Янка, О.Долінського, В.Протасова, Вольфганга Бальцера, Лотара Загросека, Крістіана Рудольфа Ріделя, Ніла Стальберга, Акіра Наїто, В.Вербицького.

Має фондові записи на Українському радіо, а також численні записи на телебаченні і радіо України, Росії, країн колишньої Югославії, Німеччини і США.

Брав участь у міжнародних музичних фестивалях в Україні, Росії, Німеччині, США, Польщі, Словаччині, Італії.

З 1995 року Юрій Кот викладає на кафедрі спеціального фортепіано Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського. Двічі на рік він проводить майстер-класи виконавської майстерності в Сербії, в 2000–2002 роках проводив майстер-класи в Японії. За період викладацької роботи підготував більше 20 випускників, які успішно працюють в музичних навчальних закладах і концертних організаціях України і за кордоном. Серед його учнів – лауреати міжнародних конкурсів Сергій Коміренко, Наталія Чепуренко і Марія Прилипко.

Брав участь у роботі журі національних і міжнародних фортепіанних конкурсів в Києві, Санкт-Петербурзі, Тбілісі, Крагуєваці, Нові Саді, Артемівську, Кіровограді, Житомирі, Шабаці, Любляні, Целє і Маріборі.
ВОЛОДИМИР МАРКОВИЧ КОЖУХАР
ВОЛОДИМИР МАРКОВИЧ КОЖУХАР

Ім’я Володимира Кожухаря добре відоме у світі. Як диригент він неодноразово виступав практично в усіх європейських країнах, у США, Канаді, Японії. Преса і музична критика дали високу оцінку інтер¬претаціям Володимира Кожухаря оперних і балетних партитур, захоплювалися симфонічними програ¬мами під його керуванням, відзначаючи не лише бездоганний професіоналізм українського маестро, але й глибину прочитання кожного твору, проникнення в задум композитора, емоційність і розмах трактувань.

Він прийшов у велике мистецтво із звичайної сільської школи на Вінниччині. Обдарованість і феноменальна працездатність привели Володимира Кожухаря до диригентського класу Київської консерва¬торії, а потім до аспірантури Московської консерваторії (клас Г.Рождественського), по закінченні якої талановитий юнак стає за пульт уславленого Державного симфонічного оркестру України. У двадцять п'ять років Володимир Кожухар очолив оркестр. Він продовжив кращі виконавські традиції колективу, вико-нуючи світову класичну симфонічну спадщину і , водночас, активно пропагуючи твори сучасних українських композиторів і малознаних авторів. Під його керуванням із оркестром виступали музиканти світового рівня: Давид Ойстрах, Лев Оборін, Яків Флієр, Гідон Кремер, Святослав Ріхтер, Станіслав Нейгауз, Мстислав Ростропович, Олег Криса, Богодар Которович та ін.

У 1973 році Володимир Кожухар був запрошений до Київської опери, де він розкрився як цікавий, самобутній інтерпретатор оперної музики ("Манон", "Князь Ігор", "Фауст"). У 1978 році українського маестро призначили головним диригентом Московського театру імені К.Станіславського і В.Немировича-Данченка, на сцені якого диригент здійснив понад двадцять оперно-балетних постановок, серед яких "Викрадення із сералю" В.А.Моцарта, "Черевички" П.Чайковського, "Паяци" Р.Леонкавалло, "Поргі і Бесс" Дж.Гершвіна, "Не тільки любов" Р.Щедріна, "Ніжність" В.Губаренка.

3 1989 року Володимир Кожухар - головний диригент Національної опери України імені Т.Г.Шевченка. Свою працю в театрі він розпочав постановкою одного із найскладніших творів оперного репертуару - "Золотого обруча" Б.Лятошинського (1989) та "Мазепи" П.Чайковського (1991). Ще однією визначною мистецькою подією стала постановка опери "Набукко" Дж.Верді (1993). Не менший успіх випав на долю опери "Лоенгрін" Р.Вагнера (1994). Також він – диригент-постановник опер "Тарас Бульба» М.Лисенка, "Пікова дама" П.Чайковського, "Борис Годунов" і "Хованщина" М.Мусоргського, "Аїда" і "Макбет" Дж.Верді, "Турандот" і "Манон Лєско" Дж.Пуччіні, "Джоконда" А.Понк’єллі, "Ромео і Джульєтта" і "Фауст" Ш.Гуно, "Любов до трьох апельсинів" С.Прокоф’єва, "Катерина Ізмайлова" Д.Шостаковича; балетів "Спляча красуня", "Лускунчик" і "Лебедине озеро" П.Чайковського, "Сюїта в білому" Е.Лало, "Поцілунок феї", "Петрушка", "Весна священна" І.Стравінського та ін. Творчий доробок Володимира Кожухаря активно поповнюється як світовою оперно-балетною класикою, так і творами сучасних композиторів, зокрема, балетами "Ніч перед Різдвом" і "Вікінги» Є.Станковича, "Фрески Софії Київської" та "Володимир Хреститель" В.Кікти.

Значне місце у творчості диригента посідає симфонічна та камерно-інструментальна музика. Він підготував програми з творів П Чайковського (Перша, Друга, П’ята, Шоста симфонії, Перший концерт для скрипки з оркестром), Д. Шостаковича (Перша симфонія, Перший концерт для скрипки з оркестром, "Страта Степана Разіна”), С. Рахманінова (“Дзвони”), С. Прокоф’єва (“Олександр Невський”), Дж.Верді ("Реквієм") та ін.

Під керуванням Володимира Кожухаря з успіхом відбулися гастролі Національної опери України у Німеччині, Франції, Бельгії, Данії, Швейцарії, Польщі, Голландії, Австрії, Іспанії, Лівані, Канаді, Японії. До значних подій у музичному житті Європи слід віднести виконання київським колективом під керуванням диригента опер “Мазепа” П.Чайковського у Парижі (1992), “Набукко” Дж. Верді на престижному Міжнародному музичному фестивалі у Страсбурзі (1993, Франція). У 2002 році у рамках проекту Мстислава Ростроповича диригував оперою “Катерина Ізмайлова” Д. Шостаковича у Неаполі (Італія).

Володимир Маркович Кожухар – народний артист Росії (1985), народний артист України (1993), професор Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського (з 1993 року).
 
Розробка сайту: LineCore