eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Фотогалерея
  Преса
  Гостьова книга
  Контакти
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

ЯКІВ КАСМАН
ЯКІВ КАСМАН

Яків Касман народився в місті Орел (Росія), отримав освіту в Московській державній консерваторії імені П.І.Чайковського. Після закінчення аспірантури працював викладачем по класу фортепіано в музичному училищі при консерваторії.
Дебют Якова Касмана у Сполучених Штатах Америки, після отримання срібної медалі Х Міжнародного конкурсу піаністів Вена Клайберна в 1997 році, став кульмінаційним моментом професійного становлення піаніста - переможця таких престижних конкурсів, як Міжнародний конкурс імені В.Буччі в Римі (1991), Міжнародний конкурс піаністів у Лондоні (1991), Міжнародний конкурс імені А.Рубінштейна в Тель-Авіві (1992), Міжнародний конкурс імені С.Прокоф'єва в Санкт-Петербурзі (1995).
З того часу музикант веде активну концертну діяльність: виступав із сольними концертами в багатьох містах США, Південної Америки, Європи, Росії та Азії, грав у супроводі понад 50-ти відомих оркестрів світу.
Постійно запрошується як соліст і камерний виконавець до участі в різноманітних міжнародних музичних фестивалях; проводить майстер-класи у міжнародних музичних академіях (Техаська академія для піаністів, музичний фестиваль у Форт Уорт, Міжнародна "Літня музична академія" в Києві). Член журі міжнародних конкурсів, серед яких: Міжнародний конкурс молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця (Україна), Міжнародний конкурс у Корпус Крісті (США), конкурс піаністів-аматорів у Рокі Маунтін (США).
Дискографію піаніста складає значна кількість компакт-дисків, які отримали високі оцінки експертів: 15 записів на фірмі "Calliope", подвійний CD із записом усіх сонат Прокоф'єва (Гран-прі "Vouvelle Academie du Disque", Франція, 1996), CD із записами творів Гайдна, Скрябіна, Стравінського, Рахманінова. Запис "Картинок з виставки" Мусоргського за результатами опитування журналу "Міжнародне фортепіано" був визнаний як один із 14-ти кращих за останні 75 років. Записи Фортепіанного концерту № 1 Д.Шостаковича та Концерту для фортепіано і струнних А.Шнітке (2000) отримали нагороду "Choe du monde de la musique" в Парижі. У 2004-2006 роках піаніст здійснив записи усіх сонат Скрябіна, усіх фортепіанних творів Чайковського, завершив роботу над альбомом із 4-х дисків камерної музики Шостаковича.
Нині Яків Касман успішно продовжує викладацьку діяльність як професор фортепіано і артист-резидент в Алабамському університеті (Бірмінгем, США), серед його вихованців - переможці національних і міжнародних конкурсів. 
Розробка сайту: LineCore