eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Фотогалерея
  Преса
  Партнери
  Гостьова книга
  Контакти
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

ОЛЕГ КРИСА - скрипка (США)
ОЛЕГ КРИСА

    Скрипаль Олег Криса відомий у всьому світі як видатний соліст, камерний музиканті педагог. Учень легендарного Давида Ойстраха, Олег Криса отримував головні призи на міжнародних конкурсах Г. Венявського, П. Чайковського, Монреалю і став переможцем конкурсу Паганіні. Олег Криса викладав в Київській та Московській консерваторіях, у Манхетенській музичній школі. У даний час він є професором скрипки Істменської музичної школи в Рочестері (штат Нью-Йорк, США). Він також є почесним професором скрипки Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка (Україна) і почесним членом Японської струнної асоціації викладачів.
    Олег Криса виступав в найбільших музичних центрах світу з провідними оркестрами, диригентами і колективами. Він брав участь у найбільших фестивалях в Європі, Північній Америці, на Далекому Сході, в Австралії та Новій Зеландії.
    На додаток до своєї блискучої сольної кар’єри Олег Криса був також лідером квартету Київської консерваторії (1970-1973), квартету Леонтовича (1999-2003) і знаменитого струнного квартету Бетховена (1977-1987).
    Олег Криса тісно співпрацював з Альфредом Шнітке, Едісоном Денисовим, Софією Губайдуліною, Кшиштофом Пендерецьким, Валентином Сильвестровим, Мирославом Скориком, Євгеном Станковичем, Наталією Рожко, Вірком Балеєм, В’ячеславом Артемовим і Ларрі Сітським. Він був першим виконавцем їхніх творів, багато з яких були написані спеціально для нього.
    Олег Криса входив до складу журі багатьох міжнародних конкурсів скрипалів, таких як: П. Чайковського, Г. Венявського, Й. Баха, П. Сарасате, Н. Паганіні, Ф. Крейслера, Й. Йоахіма, Д. Ойстраха, Т. Вронського, Чінгтао, Сендаі і Монреалю.
    Олег Криса записав понад 40 компакт-дисків на відомих музичних фірмах «МЕЛОДІЯ» («MELODIYA»), «БІС» («BIS»), «ТНК» («TNC»), «ТРИТОН» («TRITON»), «Олімпія» («OLYMPIA») і «Амадіс» («AMADIS»).
     На даний час Олег Криса – професор класу скрипки в Eastman School of Musik в Рочестері (США).


 
Розробка сайту: LineCore