eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

АНАТОЛІЙ БАЖЕНОВ - скрипка
АНАТОЛІЙ БАЖЕНОВ

    Скрипаль Анатолій Баженов володіє найвищими артистичними відзнаками і державними нагородами України – народний артист, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, кавалер ордена «За заслуги» ІІ і Ш ступеня, професор Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського.
     Анатолій Баженов народився в 1945 році в м. Дніпропетровську, де почав вчитися грі на скрипці в класі професора М.Лібермана. В 1968 році після закінчення Московської державної консерваторії імені П.І.Чайковського (клас професора Б.Бєлєнького) переїхав до Києва, де закінчив аспірантуру в класі професора О.Криси.
    Блискучий початок його артистичної кар’єри був покладеній у 1969 році виконанням у фіналі Всесоюзного конкурсу 2-го концерту С.Прокоф’єва із симфонічним оркестром Санкт-Петербурзької філармонії під керуванням Юрія Темірканова. У 1972 році він був нагороджений спеціальним призом Міжнародного скрипкового конкурсу “Празька весна”.
    В його репертуарі понад 3000 камерних і сольних концертів. Він - перша скрипка квартету імені М.В.Лисенка і соліст Національного будинку камерної та органної музики України, часто виступає в якості запрошеного концертмейстера камерних і симфонічних оркестрів.
    В Україні, Азіі, Європі, Америці та Африці слухачі аплодували йому. Він грав у відомих залах: “Gaveau” & “L. Auditorium les Halle” в Парижі, “Alice Tully Hall” в Нью-Йорку, “Artemus W. Ham Concert Hall” в Лас-Вегасі, “Rudolfinum” у Празі, “Izumi Hall” в Осаці, “Real teatro de S. Carlos de Lisboa”. А.Баженов виступає як соліст із симфонічними і камерними оркестрами в Україні, Німеччині, Італії, Франції, Туреччині. Біля 20 років він - концертмейстер Міжнародного оркестру "Текфен філармонік", член журі міжнародних конкурсів скрипалів в Україні, Росії, Болгарії, Казахстані (у 2013 році очолював журі Міжнародного конкурсу імені М.В.Лисенка).
    Скрипаль виконав світові прем’єри багатьох творів українських композиторів: Лятошинського, Скорика, Станковича, Сільвестрова, Карабиця, Зубицького та інших. Завдяки йому слухачі мали можливість вперше почути твори Камбіні, Респігі, Маліп’єро, Веберна, Берга, Штокхаузена, Бріджа, Эльгара, Пістона, Нейнза, Шнітке.
    З 1970 року А.Баженов – перша скрипка квартету імені М.В.Лисенка, з 1983 року викладач, а нині професор, а з 2009 до 2015 рік він очолював кафедру скрипки Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського
    Майже 50 років творчим партнером А. Баженова є його дружина – заслужений діяч мистецтв України, заслужена артистка Дагестану, піаністка Наїда Магомедбекова. Його син Олександр – скрипаль, після закінчення Московської державної консерваторії імені П.І.Чайковського працює в Німеччині, дочка Катерина – піаністка, солістка Національного будинку органної та камерної музики України, концертмейстер і викладач Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського
    У творчому доробку музиканта численні записи у фондах Українського радіо, компакт–диски у співпраці із фірмами: "JRC", "Мелодія", "Amati"та "ETCETERA". Анатолій
    Баженов грає на інструменті Фердінандо Гальяно, виготовленому у 1739 році.

 
Розробка сайту: LineCore