eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

ЙОЖЕФ ЕРМІНЬ - фортепіано
ЙОЖЕФ ЕРМІНЬ

    Народився в Ужгороді, закінчив як піаніст Львівську консерваторію ім. М. Лисенка (клас М. Крушельницької) та Московську консерваторію ім. П. Чайковського (клас Є. Малініна). Виступає із широким репертуаром - від бароко до сучасності - як соліст і в камерних ансамблях. Концертував містами України, а також у Росії, Польщі, Німеччині, Швейцарії, Бельгії, США і Канаді. Має численні записи на радіо і телебаченні, виступав на багатьох фестивалях сучасної музики, зокрема на "Контрастах" і "Варшавській осені".
     В центрі уваги піаніста - музика ХХ століття. Важливим етапом для нього стали інтерпретації таких етапних у сучасній фортепіанній літературі творів, як "Двадцять поглядів на немовля Ісуса" Олів'є Мессіана і "Клавірштюки" Карлгайнца Штокгаузена. Одним із перших виконував на українській сцені композиції Альфреда Шнітке, Дьордя Куртага, Тору Такеміцу, Джона Кейджа, Мортона Фелдмана. Піаніст постійно популяризує твори сучасних українських композиторів: Валентина Сильвестрова, Євгена Станюковича, Юрія Ланюка, Ігоря Щербакова, Олександра Щецинського. Чимало композицій написано з думкою саме про цього виконавця і присвячені йому.
     Лауреат премії ім. Л. Ревуцького (1993), відзнаки "Фридерик" (1997, за спільний із Ольгою Пасічник аудіо запис Курпьовських пісень Кароля Шимановського), а також інших громадських та державних нагород. Заслужений артист України (2007 р.)

 
Розробка сайту: LineCore