eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

СОЛОМІЯ ІВАХІВ
СОЛОМІЯ ІВАХІВ

    Соломія Івахів у 1997 році закінчила із золотою медаллю Львівську спеціальну музичну школу імені С.Крушельницької (педагоги Ореста Когут і Юрій Гольда) і у 2001 році отримала диплом із відзнакою Львівської музичної академії імені М.В.Лисенка (клас професора Орести Когут).
    У 17 років Соломія, пройшовши конкурсний відбір серед 160-ти претендентів із різних країн світу, вступила до відомого Музичного інституту Куртіса у Філадельфії (США), де навчалася у Джозефа Сільверстайна, Памели Френк та Рафаеля Друяна. Вона була першою українкою, яка за 80-річну історію інституту виграла конкурс на місце концертмейстера симфонічного оркестру інституту, а при закінченні навчання, у 2003 році, була нагороджена золотою медаллю імені Ф.Крeйслера.
    Виконавська кар’єра скрипачки розпочалася у 13-річному віці дебютним виступом як солістки із симфонічним оркестром Львівської філармонії. Згодом були впевнені перемоги на міжнародних конкурсax, серед яких конкурси імені С. Прокоф’єва та Я. Коціана, участь у відомих фестивалях Strings in the Mountains, Tanglewood, Ґражда у CША, Prussia Cove в Англії, Голландському музичному фестивалі у Берґені, Нормандському фестивалі у Франції, Verbier у Швейцарї), «Віртуози» і «Контрасти» в Україні. Творча співпраця поєднує Соломію Івахів з такими видатними музикантами сучасності, як Джозеф Сільверстайн, Клод Френк, Стівен Ізерліс, «Емерсон-Квартет». У 2010 році Соломія під керівництвом Памели Френк, Ані Кавафіан тa Філіпа Сетцера здобула докторський ступiнь в галузі музики в університеті Стоні Брук (Нью-Йорк).
    Соломія Івахів проявляє себе у різних жанрах скрипкового виконавства, зокрема, як концертмейстер із філармонійними оркестрами Фресно у штаті Каліфорнія та Oґаста у штаті Джорджія, з оркестрами - Камерним, Peter Nero та Philly Pops – у Філадельфії, а також часто виступає у складі Філадельфійського та Балтиморського симфонічних оркестрів.
    Соломія активно пропагує сучасну музику і у своєму репертуарі має твори, написані спеціально для неї, зокрема, скрипковий концерт американського композитора Ілая Маршалла, прем’єрне виконання якого відбулося на фестивалі сучасної музики «Контрасти» у Львівській філармонії 2008 року поруч із першим у Львові виконанням Скрипкового концерту № 2 Євгена Станковича.

 
Розробка сайту: LineCore