eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

ЯН КАЛІНОВСЬКИЙ - віолончель (Польща)
 Ян Каліновський

     Ян Каліновський (народився 1982р.) навчався в Академії музики у Кракові, в Еколь Нормаль де Мюзік у Парижі та Staatliche Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst у Штутгарті під керівництвом професорів Вітольда Германа, Поля Жульєна та Пітера Бака. Він брав участь у майстер-класах Девіда Герінгаса, Івана Монігетті та Арто Нораса. Він - стипендіат польських та закордонних фондів, а також міста Кракова, Малопольського воєводства та Міністерства культури і Національної спадщини.
    Він почав співпрацювати з піаністом Мареком Шлейзером в 2001 році. З того часу вони виступають в Польщі та за кордоном, як Cracow Duo. У 2015 році, під час гастролей в Кореї та в США артисти дебютували, в таких престижних залах як Сеульський мистецький центр, Хол Альфреда Ньюмена в Лос-Анджелесі та в Карнегі-Хол в Нью-Йорку, де вони виступили з концертом до 205-ї річниці від дня народження Фредерика Шопена. Артисти здійснили дві концертні гастрольні поїздки в Мексиці та Південній Америці і дебютували в концертному залі Palacio de Bellas Artes. У 2017 році вони відвідували США протягом місяця. Багато польських і зарубіжних композиторів присвятили їм свої твори, в тому числі, Кшиштоф Мейєр, концерт якого Musica concertante для віолончелі, фортепіано, струнного оркестру і ударних, артисти виконали вперше в світі із Сінфоніеттою Краковією під керівництвом Юрека Дибала у грудні 2017 року.
    Ян Калиновський записувався на радіо і телебаченні, а також у відомих музичних студіях звукозапису DUX Recording Producent and Warner Classics. Він записав твори для фортепіано і віолончелі Олександра Тансмана у 2009 році із піаністом Мареком Шлейзером, і нагороджений La Clef de ResMusica. Опублікований у 2010 році запис Яна Каліновського і Марека Шлейзера та Бартломія Нізіоли камерних творів Шопена, отримав також премію La Clef de ResMusica та номінацію на польську фонографічну премію «Фридерик». У 2013 році студія DUX видала компакт-диск польської віолончельної музики відповідно до свого мистецького проекту, який включає твори польських композиторів для ансамблів із віолончеллю від одного до восьми інструментів. У 2014 році DUX видав спеціальний компакт-диск «Присвячення», який включає твори, написані краківськими композиторами і присвяченими Яну Каліновському та Мареку Шлейзеру. Він брав участь у записі компакт-диска з нагоди 80-річчя від дня народження Кшиштофа Пендерецького. Запис був удостоєний вибору редактора Gramophone's Choice 2015, і номінований на польську фонографічну премію Фредерик 2015. Альбом Джоани Фрезель «Пісня реального життя» записаний за участю музиканта, отримав дві номінації на польську фонографічну премію Фредерик 2016. У 2016 році альбом "Спогади" вийшов з нагоди 15-ї річниці мистецької діяльності краківського дуету. У листопаді 2018 року останній альбом Яна Каліновського Досвід Польської Музики, записаний із Мареком Шлейзером та Сінфоніеттою Краковія під керівництвом Юрека Дибала, був опублікований компанією Warner Classics.
    Як соліст, він виступав під орудою багатьох відомих диригентів, таких як: Рауф Абдуллаєв, Лукаш Борович, Войцех Чепіль, Яцек Рафал Делекта, Міхал Дворжинський, Яцек Каспржик, Адам Клочек, Павел Котла, Павел Пшитоккі, Рогала та Мацей Турек.
    Ян Калиновський - доцент музичної академії у Кракові, де у 2015 році отримав докторантуру на кафедрі інструментальної музики. Він керував курсами в рамках міжнародної програми академічного обміну (Брем, Карлсруе, Братислава, Мангейм, Фермо та Тбілісі).

 
Розробка сайту: LineCore