eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

ЮРІЙ КОТ - фортепіано
ЮРІЙ КОТ

     Лауреат національних і міжнародних конкурсів, лауреат премії імені Л.Ревуцького, заслужений артист України, доцент Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського.
     Народився в 1966 році у місті Красноармійськ Донецької області.
     В 1984 році закінчив Київську середню спеціальну музичну школу-інтернат імені М.В.Лисенка (клас Н.М Найдич і Л.А.Вайнтрауба), в 1991 році з відзнакою - Київську державну консерваторію імені П.І.Чайковського (нині - Національна музична академія України) за фахом "фортепіано", а в 1993 році - асистентуру-стажування (клас професора В.О.Козлова).
     Лауреат Українського конкурсу піаністів імені М.В.Лисенка (м. Київ, 1988), дипломант Всесоюзного конкурсу піаністів імені С.Рахманінова (м. Москва, 1990), лауреат Першого Міжнародного конкурсу піаністів імені С.Прокоф'єва (м. Санкт-Петербург, 1992).
     У складі фортепіанного дуету з Іриною Алексійчук він здобув звання лауреата
     І Міжнародного конкурсу виконавців камерної музики "Золота осінь" (м. Хмельницький, 1993), став переможцем 45-го Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів ARD (м. Мюнхен, 1996) і лауреатом VI Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів Murray Dranoff (м. Маямі, 1997).
     Юрій Кот багато гастролював як соліст в Україні, Росії, Казахстані, Естонії, Азербайджані, Югославії, Польщі, Словаччині, Японії, Німеччині, Італії та США з концертними програмами за творами композиторів різних епох та музичних напрямків, а також у складі фортепіанного дуету з Іриною Алексійчук.
     Виступав із багатьма симфонічними і камерними оркестрами України, Росії, Японії, Німеччини, Азербайджану і США під керуванням диригентів М.Алєксєєва, В.Сіренка, Асуші Маеди, М.Дядюри, І.Андрієвського, Б..Которовича, В.Блінова, Р.Нігматуліна, Н.Пономарчук, В.Реді, Р.Филипчука, Ю.Янка, О.Долінського, В.Протасова, Вольфганга Бальцера, Лотара Загросека, Крістіана Рудольфа Ріделя, Ніла Стальберга, Акіра Наїто, В.Вербицького.
     Має фондові записи на Українському радіо, а також численні записи на телебаченні і радіо України, Росії, країн колишньої Югославії, Німеччини і США.
     Брав участь у міжнародних музичних фестивалях в Україні, Росії, Німеччині, США, Польщі, Словаччині, Італії.
     З 1995 року Юрій Кот викладає на кафедрі спеціального фортепіано Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського. Двічі на рік він проводить майстер-класи виконавської майстерності в Сербії, в 2000–2002 роках проводив майстер-класи в Японії. За період викладацької роботи підготував більше 20 випускників, які успішно працюють в музичних навчальних закладах і концертних організаціях України і за кордоном. Серед його учнів – лауреати міжнародних конкурсів Сергій Коміренко, Наталія Чепуренко і Марія Прилипко.
     Брав участь у роботі журі національних і міжнародних фортепіанних конкурсів в Києві, Санкт-Петербурзі, Тбілісі, Крагуєваці, Нові Саді, Артемівську, Кіровограді, Житомирі, Шабаці, Любляні, Целє і Маріборі.


 
Розробка сайту: LineCore