eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

АНАТОЛІЙ КОЧЕРГА - бас
 Анатолій Кочерга

    Анатолій Кочерга народився в селі Самгородок (нині -Козятинського району Вінницької області). Закінчив Київську державну консерваторію (нині Національна музична академія імені П.І.Чайковського) в 1973році (клас професорів Р.Разумової та З.Ліфтман). З 1972 року — соліст Київського театру опери і балету (нині Національний академічний театр опери і балету України імені Т.Г.Шевченка). Навчався в аспірантурі в Мiлані (Італія). Протягом 1975—76років, стажувався в театрі «Ла Скала», пройшовши відбірковий конкурс у Великому театрі СРСР (м. Москва).
    Живучи в Італії, досконало опанував італійську мову, познайомився з диригентом К.Аббадо, співаками Л.Паваротті і М.Гяуровим. В 1977 році записав на фірмі «Мелодія» грамплатівку з оперними аріями із творів російських і зарубіжних композиторів. Одним із перших, наприкінці 1980-х років, поїхав працювати за кордон. В 1988 році написав заяву про перехід на самофінансування і уклав контракт на 6 сезонів з музичним директором і художнім керівником театру «Ла Скала» К.Аббадо, який готував постановку опери «Хованщина» на сцені Віденської міської опери. В 1987—93 роках працював солістом Віденської міської опери, з 1993 року виступає як гастролер.
    Володіє голосом красивого оксамитового тембру широкого діапазону. В його репертуарі партії: Сильвестра («Ярослав Мудрий» Г.Майбороди), Греміна («Євгеній Онєгін» П.Чайковського), Галицького («Князь Ігор» О.Бородіна), Борис, Досифей («Борис Годунов», «Хованщина» М.Мусоргського), Дон Базіліо («Севільський цирульник» Дж.Россіні), Мефістофеля («Фауст» Ш.Гуно), Нілаканти («Лакме» Л.Деліба), графа де Гріє («Манон» Ж.Массне). Виступає також з концертами, зокрема, пропагує твори українських композиторів (М.В.Лисенка, В.Заремби, К.Стеценка), російських композиторів (П.Чайковського, С.Рахманінова) та зарубіжних композиторів, українські народні пісні.
     Виступав на оперних сценах Варшави (Великий театр), Парижа («Гранд-Опера»), Відня («Народна опера»), Барселони, Вісбадена, Берліна. 8 листопада 1997 року під час денної прогулянки у Мексико-сiті, куди був запрошений місц. театром заспівати «Бориса Годунова» в концертному виконанні, на нього в центрі міста напали грабіжники і двічі поранили з пістолета. На сьомий день після кількох операцій він у інвалідному візку виконував партію Бориса Годунова з одноіменної опери.
    Нині із сім’єю проживає і працює переважно у Відні.
    Він - лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка (1989).

 
Розробка сайту: LineCore