eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

Мирослава Которович - скрипка
 Мирослава Которович

    Одна з найцікавіших молодих музикантів, представників скрипкової школи України.
    Виступати почала ще ученицею Київської спеціальної музичної школи імені М.В.Лисенка, яку закінчила у педагогів П.Бондаса та Я.Рівняк. Навчаючись на основному курсі, а потім в аспірантурі Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського (клас Б.А.Которовича), Мирослава стала лауреатом Міжнародного конкурсу “Золота осінь” (м. Хмельницький), брала участь в майстер-класах славетних педагогів М.Яшвілі (Польща), Р.Річчі і Т.Цейтмайєра (м. Зальцбург, Австрія). Значний вплив на її творче становлення мали уроки з Б. Потєєнко. Була стипендіаткою “Моцарт-Академії” (м. Краків, Польща).
    У 1993 році вона почала працювати солісткою Національного ансамблю солістів “Київська камерата”. Під керівництвом диригента Вірко Балея (США) брала участь у записі авторського диску композитора Є. Станковича.
    Починаючи з 1998 року, Мирослава Которович гастролює багатьма країнами світу у складі камерного оркестру “Кремерата Балтика”, засновником і керівником якого є видатний скрипаль Ґідон Кремер. У рамках цього проекту також грала концерти камерної музики з відомими музикантами на фестивалях в Австрії та Швейцарії.
    Мирослава Которович – автор циклу музично-театральних проектів у жанрі „музичної новели”: “Роль для скрипки”, “Сотворіння”, “Скрипкові капризи”, “Сходами”, “Намисто з дитячих мрій” та ін., про один з яких у 2000 році було знято фільм у циклі передач “Варіації на тему”.
    У 2004 році вона брала активну участь у міжнародному проекті BRITTEN FESTIVAL KYIV - разом із відомим режисером Василем Вовкуном працювала над постановкою концертно-театральної версії “Воєнного реквієму” Б.Бріттена.
    Виступає як солістка з багатьма оркестрами України, має сольні виступи за кордоном. Готує до випуску свій перший диск. З 2001 року викладає на кафедрі скрипки Національної музичної академії України імені П.Чайковського. Серед учнів її класу вже є перші лауреати міжнародних конкурсів.
    У співпраці з батьком – Богодаром Которовичем, в 2005 році вона започаткувала цикл студентських зустрічей і концертів під назвою “Violino solo”.
    З 2001 року працює у Національному камерному ансамблі “Київські солісти”, концертмейстер ансамблю (з 2003), заступник художнього керівника з творчих питань (з 2006).
    Завдяки активності творчого життя, Мирослава Которович має унікальну можливість постійно розширювати свій світогляд, збагачувати власне сприйняття музики, що разом з її дивовижною фантазією та природною акторською обдарованістю дарують слухачеві нові незабутні враження.

 
Розробка сайту: LineCore