eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

ГІДОН КРЕМЕР - скрипка (Німеччина)
 Гідон Кремер

    Серед провідних скрипалів світу Гідон Кремер займає чільне місце. Він народився 27 лютого 1947 року в Ризі (Латвія) і почав навчатися в чотири роки з батьком і дідом. У сім років він навчався в Ризькій музичній школі, де зробив значний прогрес, а в шістнадцять років був удостоєний Першої премії Латвійської республіки. Через два роки він почав навчання в Давида Ойстраха в Московській консерваторії. Гідон Кремер виграв престижні нагороди, включаючи призи - Конгресу королеви Єлизавети 1967 року в Брюсселі та 1969 року Міжнародного конкурсу в Монреалі та перший приз у Міжнародних конкурсах імені Н.Паганіні та 1970 року П.Чайковського.
    З перших років навчання і успіху Гідон Кремер розпочав свою кар'єру. Протягом останніх п'яти десятиліть він одержав репутацію одного з найбільш оригінальних і переконливих музикантів свого покоління. Він виступав із відомими оркестрами Європи і Північної Америки, працював із багатьма диригентами минулого півстоліття.
    Репертуар Гідона Кремера надзвичайно широкий і різноманітний. Він охоплює твори IХХ і ХХ століття: Берга, Хенце, Штокхаузена. Він також включав творчість російських і східноєвропейських композиторів та виконував багато нових композицій, присвячених йому. Його ім'я тісно пов'язане з такими композиторами, як Альфред Шнітке, Арво Петарт, Гія Канчелі, Софія Губайдуліна, Валентин Сильвестров, Луїджі Ноно, Едісон Денисов, Аріберт Рейманн, Пітер Васс, Джон Адамс, Віктор Кіссін, Майкл Найман, Філіп Гласс, Леонід Десятников, Астор Пьяццолла. Жоден із солістів міжнародного рівня не зробив більше від нього з виконанням сучасних композиторів і нової музикм для скрипки.
    Гідон Кремер записав понад 120 альбомів. Багато з них отримали престижні міжнародні нагороди та призи за виняткову інтерпретацію. Список винагород художника включає в себе: Гран-прі дисексу, Deutscher Schallplattenpreis, музичний інструмент Ernst von Siemens, Bundesverdienstkreuz, Premio dell "Accademia Musicale Chigiana", премія "Триумф" 2000 (Москва), премія ЮНЕСКО в 2001 рік - оригінальний музичний фестиваль Saeculum Glashutte Original Dresden в 2007 році, премія Рольфа Шока за музичне мистецтво зі Стокгольма в 2008 році, премія Lifetime Achievement на Стамбульському музичному фестивалі в 2010 році та Una Vita Nella Musica - премія Артура Рубінштейна з Венеції в У 2016 році Гідон Кремер отримав премію Praemium Imperiale, яка широко вважається Нобелівською премією музики.
    У 1997 році Кремер заснував камерний оркестр "Кремерата Балтика" для виховання видатних молодих музикантів країн Балтії - Естонії, Латвії та Литви. Ансамбль під його керуванням багато гастролював протягом останніх десятиліть, виступаючи на провідних фестивалях та концертних майданчиках світу. У лютому 2002 року Гідон Кремер і «Кремерата Балтика» отримали премію "Греммі" У 2015 році Deutsche Grammophon випустила New Seasons, до складу якої увійшли рекорди Гідона Кремера і «Кремерата Балтика» з Концертом Філіпа Клауса № 2 "Американський чотири сезони", а також роботи Пертта, Канчелі та Шигеру Умебаяші. Їхній останній альбом, випущений на ECM у жовтні 2015 року, присвячений 80-річчю з дня народження Гії Канчелі, поєднує грузинський композитор Chiaroscuro для скрипки, струнного оркестру та перкусії та сутінки для двох скрипок та струнного оркестру, а солісти - Маєстро Кремер та Патриція Копатінська.
    Гідон Кремер грає на інструменті майстра Ніколо Аматі 1641 р. Він – автор чотирьох книг, останньою з яких є «Листи молодому піаністу» (2013 рік). Ці твори були перекладені багатьма мовами, і відображають широту його творчих пошуків та естетичного світогляду.

 
Розробка сайту: LineCore