eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

ЛЕОНТІЙ ЛЕНАРТ - цимбали
 Леонтій Ленарт

    Ленарт Леонтій Дезидерович народився 6 листопада 1968 року в місті Ужгороді. З 1975 по 1983 рік навчався в Середнянській середній школі Ужгородського району, паралельно навчався в Середнянській дитячій музичній школі по класу цимбалів, яку закінчив у 1983 році. З 1983 по 1987 рік навчався в Ужгородському державному музичному училищі по класу цимбалів, яке закінчив з відзнакою у червні 1987 року.
    У 1995 році Ленарт Л.Д. закінчив з відзнакою Вищий державний музичний інститут ім. М.В.Лисенка у Львові (нині – Вища державна музична академія), здобувши кваліфікації: ”викладач цимбалів”, “диригент оркестру народних інструментів”, “концертний виконавець”.
    З вересня 1994 року до липня 2008 року працює на посаді директора Середнянської дитячої музичної школи, яка з 1995 року була реорганізована в Середнянську дитячу школу мистецтв. За час педагогічної роботи виховав багато талановитих учнів – цимбалістів, які з успіхом закінчили школу, училище культури та вищі учбові заклади. Працюючи за сумісництвом в Ужгородському державному музичному училищі ім. Д.Є.Задора, Ленарт Л.Д. підготував талановитих студентів, зокрема Михайла Кужбу – лауреата І премії Міжнародного конкурсу “Срібний дзвін” (м. Ужгород , 2003 рік ) у номінації “народні інструменти” (цимбали). Нині Михайло Кужба веде активну педагогічну та концертну діяльність у м. Харкові. Ленарт Л.Д. - голова ради директорів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) Закарпатської області. – член українського відділення Міжнародної асоціаціі цимбалістів.
    У 2009 році Ленарту Л.Д. було присвоєне почесне звання "Заслужений працівник культури України".
    Нині Ленарт Л.Д. - викладач класу цимбалів Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора та Ужгородського коледжу культури і мистецтв; а також - як концертуючий цимбаліст, активно співпрацюючи з оркестром Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, симфонічним та камерним оркестрами Закарпатської обласної філармонії, солістом філармонїї заслуженим артистом України Олександром Садварі, іншими колективами народної музики.
    Л.Д.Ленарт був першим виконавцем партії солюючих цимбалів Концерту для цимбалів, фортепіано та симфонічного оркестру Романа Меденці, прем"єра якого відбулася в м.Ужгороді. Також ним вперше була виконана партія цимбалів у творі композитора, заслуженого діяча мистецтв України Віктора Теличка "ASH-ROCK" ("Аш-рок"), написаного для солюючих цимбалів і камерного оркестру (недавно цей твір був виконаний у супроводі естрадного оркестру Ужгородського коледжу культури і мистецтв).

 
Розробка сайту: LineCore