eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

РОМАН РЕВАКОВИЧ
РОМАН РЕВАКОВИЧ

    Закінчив Музичну Академію імені Ф. Шопена у Варшаві за спеціальністю «теорія музики», а згодом - диригентський факультет у класі педагога Б. Мадея. Також вивчав композицію у класі педагога М. Борковського. Тривалий час був пов'язаний із хоровим мистецтвом. Керував чоловічим хором “Журавлі”, з яким гастролював у США, Канаді, Західній Європі, в Україні. Займався староцерковною музикою - візантійськими хоралами, які виконував створений ним камерний хор «Ірмос».
     З 90-тих років Р.Ревакович займається симфонічним диригуванням. Виступав із симфонічними і камерними оркестрами у Польщі (Sinfonia Varsovia, Оркестр Польського радіо, Польський оркестр Sinfonia Iuventus), України (Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Національний ансамбль солістів «Київська Камерата», Симфонічний оркестр Львівської Філармонії), Білорусі (Державний оркестр Республіки Білорусь), Росії (Симфонічний оркестр Філармонії Ростові на Дону, Філармонії в Ярославі, Воронежі).
     Романа Реваковича дуже цікавить сучасна музика. У 1995 році у Львові спільно з композиторами Львівської організації Національної спілки композиторів України заснував Фестиваль сучасної музики “Контрасти”, на якому реалізував перше виконання творів І. Щербакова, Ю. Ланюка та Е. Сєліцького, а також першу виконання в Україні творів В.Лютославського, К.Пендерецького, З.Краузе, А.Нікодемовіча, А.Пярта. Неоднарозово виступав на фестивалях сучасної музики в Польші та за кордоном. У 2008 році на київському фестивалі “Музичні прем'єри сезону” з Національним ансамблем солістів “Київська Камерата” виконав прем'єри творів молодих українських композиторів - Богдани Фроляк, Богдана Сегіна, Михайла Шведа та Олександра Шимко, які були написані за замовленям Польського інституту у Києві. Проект цей було повторено з доданням новонаписаних творів Світлани Азарової, Марії Олійник, Любави Сидоренко та Золтана Алмаші у концертному турне Польського оркестру Sinfonia Iuventus під диригуванням Романа Реваковича в Польщі і в Україні у 2009 році. Весною 2010 року з укрїнською піаністкою Олексадрою Зайцевою, і польським піаністом Яном Кшиштофом Броєю провів концерти присвячені музиці Шопена із симфонічними оркестрами Львова, Чернігова, Києва, Донецька та Дніпропетровська. А згодом у Білорусі, Росії. Восени 2011 диригував концертами з музикою Кароля Шимановського за участю Державного оркестру Республіки Білорусь і Державної хорової капели імені Ширми в Мінську, а також Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України і Національної академічної хорової капели України «Думка» у Києві.
     Багато років Роман Ревакович активно пропагує українську музику у Польщі і польську в Україні. Тричі з великим успіхом реалізував «Дні української музики у Варшаві» в найбільш престижних концертних залах столиці Польщі.
     Роман Ревакович - засновник і голова Фонду “Pro Musica Viva”, який займається промоцією і підтримкою різноманітних мистецьких ініціатив.

 
Розробка сайту: LineCore