eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

ОЛЕКСАНДР СЛОБОДЯНИК
 Александр Слободяник

    Олександр Слободяник народився у Києві 5 вересня 1941 року в родині видатного психіатра Олександра Павловича Слободяника. Його першою вчителькою фортепіано стала мати. Згодом родина переїхала до Львова. Початкову музичну освіту отримав у Львівській спеціальній школі-інтернаті імені С.Крушельницької для обдарованих дітей, у класі прославленої Лідії Голембо. У 15 років продовжив навчання у Центральній музичній школі при Московській консерваторії в класі Генріха Нейгауза. У нього ж Олександр згодом навчався в Московській консерваторії, а після смерті Нейгауза закінчував консерваторію по класу учениці Нейгауза - професора Віри Горностаєвої (1964). В неї він закінчив і аспірантуру (1967).
    У 18 років Олександр став лауреатом Міжнародного конкурсу імені Ф.Шопена у Варшаві (1960), а згодом - ІІІ Міжнародного конкурсу імені П.Чайковського в Москві (IV премія, 1967).
    Концертна діяльність О.Слободяника почалась з 1963 року. В 1968 році відбувся його концертний дебют у США. Концерт в Карнегі-холі був високо оцінений Артуром Рубінштейном і Володимиром Горовицем. Американська музична критика визнала Слободяника «лідером свого мистецького покоління». Його американським менеджером став Сол Юрок, якому Слободяника рекомендував Святослав Ріхтер. Піаніст провів неодноразові турне Сполученими Штатами, успішно гастролював у країнах Європи, Канаді, Японії, Латинській Америці.
    В 1989 році Слободяник переїхав до США, де продовжував концертну діяльність. Тут зустрів свою другу дружину — піаністку Ларису Крупу.
    Він виступав, як соліст, із симфонічними оркестрами Чикаго, Лондона, Піттсбурга, Монреаля, Сан-Франциско, Нью-Йорка, Лос-Анджелеса, Лондонської Королівської філармонії, Філармонії Санкт-Петербурга, з Філадельфійським і Клівлендським симфонічними оркестрами, «Солістами Москви», Національним оркестром Франції і оркестром Gewandhaus Лейпцига під управлінням Леонарда Бернстайна, Курта Мазура, сера Джона Барбіроллі, Крістофа фон Донаньї, Валерія Гергієва, Маріса Янсонса, Нееме Ярві, Дмитра Китаєнка, Кирила Кондрашина, Мстислава Ростроповича, Геннадія Рождественського, Томаса Зандерлінга, Максима Шостаковича, Юрія Темірканова і Юрія Башмета. Його гру записували фірми Angel, «Мелодія», Eurodisc i MCA. Його дискографія включає запис легендарного LIVE- концерту всіх 24-х етюдів Фридерика Шопена.
    У 1993 році він заснував Міжнародний мистецький фестиваль у місті Моррістаун і був його художнім керівником.
    Олександр Слободяник пішов із життя 10 серпня 2008 року.

 
Розробка сайту: LineCore