eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

СОЛОМІЯ СОРОКА - скрипка
 Соломія Сорока

    Скрипалька Соломія Сорока народилася у Львові, де закінчила Львівську спеціальну музичну школу імені Соломії Крушельницької у класі Григорія Хейфеца. Продовжувала навчання у Київській консерваторіїу Богодара Которовича та Ярослави Рівняк, а пізніше і в аспірантурі у Людмили Цвірко. Є лауреатом конкурсів ім. Лисенка, Прокоф`єва та Золотої Осені. В 2001 захистила докторат в Істменській Школі Музики (Eastman School of Music) у Сполучених Штатах Америки у професора Чарльза Кастельмана.
    Соломія Сорока дебютувала у віці десяти років з Львівським філармонічним оркестром з концертом Мендельсона. З того часу неодноразово виступала з оркестрами США, Австралії та України. Сорока концертувала у США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Франції, Німеччині, Італії, Чехії, Китаї, Кореї, Тайвані та Ізраелі, де зокрема виступала з прем`єрами творів українських композиторів Бориса Лятошинського, Мирослава Скорика та Євгена Станковича.
    Соломія Сорока записала деcять сольних компакт дисків для відомих компаній Naxos і ToccataClassics, серед яких вісім є першими записами в світі, іякі були високо оцінені у таких знаних музичних журналах Заходу, як Strad, Gramophone, Fanfare та інших. Її запис знаменитого американського композитора, Вільяма Болкома, для компанії Naxos був визнаний найкращим диском місяця за артистизм та звукову якість. Для компанії Toccata Classics Соломією записана скрипкова музика Артура Гартмана, Мирослава Скорика, Леона Синегалії, Бернгарда Секлеса та Миколи Лисенка, а до випуску готується запис скрипкової музики Євгена Станковича.
    Соломія Сорока проживає зі своїм чоловіком, американським піаністом Артуром Ґріном та синами Теодором і Антоном в Сполучених Штатах Америки. Вона є професором скрипки в Ґошенському університеті, що в штаті Індіана, а також викладає на Шлернському міжнародному фестивалі в Італії та в квартетній програмі Чарльза Кастельмана в США.

 
Розробка сайту: LineCore