eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

МАРЕК ШЛЕЗЕР -фортепіано (Польща)
 Марек Шлезер

     Марек Шлезер народився 4 вересня 1981 року в Кракові, в сім'ї професійних музикантів. Він почав грати на фортепіано у п’ять років під керівництвом матері. З 1994 по 2000 рік він навчався в Парижі в Еколь Нормаль де Мюзік "А.Кортот" в класі фортепіано професора Марселли Крюделі і був одним із наймолодших випускників, який отримав "Диплом Superieure de Concertiste ".
    Він закінчив "summa cum laude" Академію музики в Кракові, де навчався у видатних професорів Стефана Войтаса і Єви Букоємської. У 2004 році йому запропонували посаду викладача фортепіано на фортепіанному факультеті Академії.
    Він отримав стипендію Музичного фонду королеви Єлизавети в Бельгії у 2004-2005 навчальному році, щоб навчатися у відомій Музичній капелі разом під керівництвом А.Рахмана Ель Бача. У червні 2005 року він отримав диплом "Майстер після майстра", і був нагороджений "a l'unanimite".
    Його творча кар'єра розпочалася в дванадцять років, коли він отримав Гран-прі на IV-му Міжнародному конкурсі піаністів у Римі. З того часу піаніст активно виступав у Польщі та за кордоном, беручи участь у багатьох важливих і престижних музичних заходах.
    Він отримував стипендію Міністерства культури п'ять разів, а також стипендії фондів Русселя та Аміки в Парижі та YAMAHA Foundation Europe. Він брав участь у майстер-класах, які проводили Дмитро Башкіров, Альдо Чіколіні, Менахем Пресслер, Євгеній Могилевський, Домінік Мерле та Жан Клод Ванден-Айден.
    Марек Шлезер, активний виконавець сучасної музики, був відібраний для участі в класі музичної інтерпретації Кшиштофа Пендерецького, яким керував сам композитор. Він також грав першим численні сучасні композиції, написані спеціально для нього.
    Його бездоганне виконання музики Фредерика Шопена здобуло йому численні призи: першу премію на Національному конкурсі Шопена у Варшаві, третю премію на Міжнародному піаністичному конкурсі Шопена в Марієнбаді, спеціальну Національну премію Шопена і премію Польського радіо на Міжнародному конкурсі піаністів "A.Rubinstein in memoriam". Він мав честь зіграти концерт на фортепіано, яке належало Шопену, на честь вступу Польщі до Європейського Союзу. З нагоди 205-річчя від дня народження композитора він виступив з концертом у Карнегі-Хол у Нью-Йорку.
    Марек Шлезер виступав у відомих концертних залах, як Карнегі-Хол, Concertgebouw, Wigmore Hall, Palais des Beaux-Arts, St.Martin-in-polja, Salle Cortot, Seoul Arts Center, NCPA та Palacio de Bellas Artes. У жовтні 2005 року під час відкриття гала-концерту Фонду королеви Єлизавети в Бельгії він виконав концерт Моцарта у супроводі Англійського камерного оркестру. Він записувався для багатьох телерадіостанцій по всій Європі та на Близькому Сході.
    У 2009 році отримав ступінь доктора, презентував дисертацію про невідомого польського композитора Ядвігу Сарнецьку, чиї твори для фортепіано він відкрив та редагував для польських музичних видань PWM. Він також брав участь у редагуванні фортепіанного концерту Олександра Тансмана для лівої руки, прем’єру якого він виконав у Польщі у 2010 році. З 2013 року він також працює редактором Eufonium, публікуючи фортепіанні твори польських композиторів 19-го і 20-го століть. Він читав публічні лекції та виступав у таких престижних університетах, як Кембриджський університет, Університет Індіани Блумінгтон, Чиказький університет, Університет Південної Каліфорнії, UNAM, UNICAMP, Федеральний університет Ріо-де-Жанейро, Королівська консерваторія в Брюсселі.
    Він записав кілька альбомів для компаній Warner Music, Dux, EMI, Amadeus та Moderato Classics, отримавши захоплені відгуки в престижних музичних журналах (серед них Gramophone, Kulturspiegel, The Strad, Fanfare, American Record’s Guide). За компакт-диск із записом музики Шопена, Шимановського, Тансмана та Пендерецького він двічі одержував нагороди від французької музичної критики La Clef de ResMusica, а також вибір редактора Gramophone, 5 du Diapason та різні номінації на інші фонографічні премії (тобто польські фонографічні премії FRYDERYK) . У 2017 році його компакт-диск музичний журнал Hi-fi назвав як один з найкращих записів року.

 
Розробка сайту: LineCore