eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

ДІАНА ТИЩЕНКО - скрипка
Діана Тищенко

    Українська скрипалька народилась в 1990 році і почала заняття музикою зі своєю тіткою Лідією Васильченко. З 2001 року вона продовжила навчання в Київській середній спеціалізованій музичній школі їмені М.В.Лисенка в класі Тамари Мухіної протягом наступних 8 років. У 18 років Діана Тищенко пройшла прослуховування, а згодом, стала концертмейстером відомого молодіжного оркестру Густава Малера (GMJO), започаткованого італійським диригентом Клаудіо Аббадо. За ці роки до 2013 року вона співпрацювала з диригентами: Сір Колін Девіс, Франц Вельсер-Мьост, Херберт Бломстедт, Антоніо Паппано, Даніелє Гатті та іншими.
    Діана Тищенко в 2010 році переїхала до Берліну де продовжила навчання в Берлінскій вищій школі музики «Hanns Eisler» у класi професора Ульфа Валліна. У 2017 році вона була асистентом і заступником свого вчителя. Надалі музичний досвід скрипалька черпала у видатних музикантів сучасності - Ференца Радоша, Сашка Гаврілова, Стівена Ізерліса та Бориса Кушніра.
    Вона - лауреат багатьох міжнародних конкурсів. У 2013 році була фіналісткою Міжнародного конкурсу Баварського радіо АРД, де отримала нагороду за краще виконання сучасного твору і спеціальний приз від Мюнхенського камерного оркестру. До того ж їй була запропонована посада концертмейстера цього оркестру, яку вона займала з 2014 по 2016 рік.
    У січні 2017 року Діана здобула першу премію на Конкурсі імені Фелікса Мендельсона-Бартольді в Берліні, де також була відзначена за кращу інтерпретацію сучасного твору Мінг Сіу-Йєн The Wire Dancer.
    В грудні 2017 року після 7 років навчання у Берлінській вищій школі музики «Hanna Eisler», заключний аспірантський екзамен Діани Тищенко відбувся в Концертхаус Берліна під керівництвом шеф-диригента Роттердамської Філармонії Лахав Шані з виконанням другого скрипкового концерту Сергія Прокоф’єва.
    Як солістка виступала із Гамбурзьким симфоничним оркестром, Мюнхенським камерним оркестром, Філармонічним оркестром Баден-Бадена, Шенженським симфонічним оркестром, Німецьким симфонічним оркестром, Ювескулє Симфонія у Фінляндії. Вона співпрацювала з диригентами: Сауліус Сондецкіс, Японії Трауб, Віллє Матвєєф, Іон Марін, Тітус Енгель та Лєо Макфол. Діана Тищенко була запрошена до Зальцбурзького Фестивалю Камерної Музики, Подіум Фестивалю в Еслінгіні та Подіум Фестивалю у Норвегії, Тріестського Камерного Фестивалю та Фестивалю імені Лало у Венеції.
    Діана Тищенко віддає велику перевагу камерній музиці; її партнерами були Мікаель Ахназарян, Андре Іоніта, Каяна Пачко, Кьонмін Парк, Хартмут Роде, Елена Граф, Лаура Руіз Феррес, Йоахім Карр та Бен Кім. Разом зі своїм постійним партнером - норвезьким піаністом Йоахімом Карром, вона здобула перемогу на Міжнародному конкурсі камерної музики у Ліоні (Франція, 2014р.). Восени 2016 року вони виступили у студії Radio France у прямій трансляції. Їхній дует має записи на Німецькому радіо культури та Баварському радіо. Спільним успіхом було запрошення дуету на відомий німецький фестиваль Мекленбург-Форпоммерн.
    Діана Тищенко грає на скрипці італійського майстера Каміллусa Каміллі (Мантуа, 1731) з Німецького інструментального Фонду, щиро наданої iй Гамбурзьким фондом Deustche Stiftung Musikleben.

 
Розробка сайту: LineCore