eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

ВІКТОРІЯ ЖАДЬКО - диригент
 ім'я

    Вікторія Жадько народилася 23 серпня 1967 року в м. Києві.
    Закінчила Дитячу музичну школу № 5 (кл. викладача Л.С.Черповодської) у 1982 році та Ворошиловградське (нині - Луганське) державне музичне училище у 1986 році з відзнакою (клас викладача М.А.Півника). Згодом закінчила два факультети - оркестровий (1991 р., клас професора М.А.Давидова) і диригентський (1993 р., клас Народного артиста України, професора А.Г.Власенка), з відзнакою Київської державної консерваторії імені П.І.Чайковського (нині - Національна музична академія України імені П.І.Чайковського)
    Вона - лауреат Українського конкурсу виконавців на народних інструментах у м.Івано-Франківську (1988р.), де вперше в історії гітарного виконавства в колишньому СРСР їй була присуджена перша премія.
    Вікторія Жадько - перший в історії України симфонічний диригент - лауреат міжнародних конкурсів: І Міжнародний конкурс диригентів ім. С.Прокоф'єва у м. Санкт-Петербурзі - І премія. (1993р.), V Міжнародний конкурс диригентів ім. А.Тосканіні в м.Пармі, (Італія, 1993р.), ІІІ Міжнародний конкурс диригентів ім. К.Кондрашина в м. Амстердамі (Голландія, 1994р.), І Національний конкурс диригентів ім. С.Турчака в м. Києві (І премія, 1994р.), ХІ Міжнародний конкурс диригентів ім. М.Малька в м.Копенгагені (Данія, 1995р.), V Міжнародний конкурс диригентів ім. Г.Фітельберга в м. Катовіце ( Польща, І премія (1995р.), ХІІ Міжнародний конкурс диригентів ім. М.Малька в м.Копенгагені, (Данія, 1998р.).
    Як гітаристка та диригент, крім України, концертувала у Фінляндії, Данії, Німеччині, Польщі, Угорщині, Росії, Білорусі, Великобританії, Голландії, співпрацюючи з провідними оркестрами цих країн. Вона - перший виконавець багатьох творів сучасних українських і зарубіжних авторів.
    З 1997 по 2000 рік працювала головним диригентом симфонічного оркестру Харківської обласної філармонії. Здійснила постановки двох балетів на сцені Харківського академічного театру опери і балету: “Євпраксія” О.Канерштейна (за романом П.Загребельного), “Лускунчик” П.Чайковського (з колективом Дитячого балетного театру м. Харкова).
    Співпрацює з провідними симфонічними колективами України: Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України, оркестром Національної опери України, симфонічними оркестрами Львова, Одеси, Харкова, Луганська, Донецька та іншими.
    З 1997 року працює професором Київського національного університету культури і мистецтв (класи диригування і класичної гітари). Засновник першої в Україні кафедри старовинної та камерної музики (з вересня 1997 р.).
    Вікторія Жадько - постійний член журі міжнародних гітарних конкурсів в Україні, Росії, Білорусі та Польщі. Вона – перший і єдиний український диригент, запрошений до роботи в складі журі міжнародного конкурсу диригентів за межами України, зокрема, одного з найвідоміших, найпрестижніших і найдавніших у світі Міжнародного конкурсу диригентів ім. Г. Фітельберга (Польща).
    У 1994 році за активну виконавську діяльність і значні творчі успіхи Указом Президента України Вікторії Жадько присвоєно почесне звання “Заслужена артистка України”.

 
Розробка сайту: LineCore