eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

ІГОР БЛАЖКОВ - диригент
ІГОР БЛАЖКОВ

    Ігор Іванович Блажков народився 23 вересня 1936 року у Києві. У 1959 році закінчив із відзнакою диригентський факультет Київської державної консерваторії імені П.І.Чайковського (клас О.І.Клімова), у 1967 році – аспірантуру Ленінградської державної консерваторії імені М.А.Римського-Корсакова (клас Є.О.Мравінського).
    Він – лауреат Республіканського конкурсу диригентів (м. Київ, 1959). У 1958-1962 рр. – диригент Державного симфонічного оркестру України, у 1963-1968 рр. – диригент Ленінградської філармонії. На запитання тижневика „Неделя” від 23.03.1968 р. „Кого ви вважаєте кращими з нинішніх молодих диригентів?” славнозвісний диригент Геннадій Рождественський відповів: „Серед молодих нині є дуже цікаві – Зубін Мета, Ігор Блажков, Юрій Темірканов, Сейджі Озава, Клаудіо Аббадо та інші”.
    У 1969-1976 рр. Ігор Блажков – художній керівник і диригент Київського камерного оркестру, який завоював репутацію одного з найбільш активних творчих колективів колишнього СРСР. “Ігор Блажков та Київський камерний оркестр – явища дуже високого порядку”, – сказав Дмитро Шостакович, з яким диригент був поєднаний роками творчої дружби і листування.
    У 1977-1988 рр. І. Блажков був диригентом Укрконцерту, у 1988-1994 рр. – художній керівник і головний диригент Національного симфонічного оркестру України, одночасно з 1983 року по 2002 рік – художній керівник і диригент оркестру “Перпетуум мобіле” Спілки композиторів України.
     У 1964 році Ігор Блажков здійснив постановку балету „Дванадцять” Б.Тищенка (хореографія Л.Якобсона) у Ленінградському театрі опери і балету імені С.М.Кірова, у 1970 р. – опери “Полководець” Б.Лятошинського у Київському театрі опери і балету імені Т.Г.Шевченка.
    У 1990 році Ігорю Блажкову було присвоєно звання народного артиста України.
     Диригент гастролював у Польщі, Німеччині, Іспанії, Франції, Швейцарії, США та Японії. Газета “Штандар Люду” (м.Люблін, Польща) від 21.09.1989 писала “У рамках “Музичного вересня” Люблін відвідав один з провідних оркестрів СРСР – Державний симфонічний оркестр України... його художнім керівником є Ігор Блажков... Виконавці проявили себе прекрасно, показавши високу художню майстерність, не говорячи вже про точність виконання... Концерт став художньою подією високого рангу”. А газета “Уніон” (м. Лейпциг, Німеччина) від 05.10.1989 писала: “Державний академічний симфонічний оркестр України з Києва під керівництвом свого головного диригента Ігоря Блажкова показав себе прекрасним ансамблем музикантів... Виконуючи твори Стравінського і Прокоф’єва, він продемонстрував чудову точність, культуру звучання та виконавства, енергію і, водночас, витонченість. Виконання цих творів стало подією”.
     З 2002 року Ігор Блажков мешкає у Німеччині.

 
Розробка сайту: LineCore