eng | ukr 
   
   
   
   
   
   
     
 
Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 

 

  Головний запрошений диригент

ФЕДІР ГЛУЩЕНКО

ФЕДІР ГЛУЩЕНКО

    Федір Глущенко народився в 1944 році. З шести років почав навчатися музиці у м. Ростові–на–Дону. Потім були роки навчання у Ленінградській державній консерваторії по класу диригування відомого російського педагога Іллі Мусіна. Згодом Ф. Глущенко навчався у Віденській академії музики і театру (клас Карла Естеррайхера) і брав уроки у Герберта фон Караяна.
     Початок 1970-х років у творчій біографії маестро відзначений багатьма концертами із кращими симфонічними оркестрами Радянського Союзу. З 1971 року він - головний диригент симфонічного оркестру радіо і телебачення Карелії у м. Петрозаводську. Поряд із класичними творами диригент приділяв велику увагу роботам сучасних авторів - Стравінського, Бартока, Хіндеміта, Бріттена. З 1973 року протягом наступних 15 років Ф.Глущенко працював у Державному симфонічному оркестрі України (нині Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України): спочатку як другий, а потім - головний диригент. Оркестр на чолі із Ф.Глущенком неодноразово демонстрував високий професійний рівень у Москві, Ленінграді, Берліні, Празі, Дюссельдорфі, Нюрнберзі, Кракові, Софії, Дубліні, Ольборзі та Оденсе.
     У 1982 році Ф. Глущенку було присвоєно почесне звання «Народний артист України».
     З 1989 року він щорічно диригує у Великій Британії: працював із Королівським Ліверпульським оркестром філармонії, симфонічним та філармонічним оркестрами Бі-Бі-Сі, брав участь у фестивалі в Белфасті та диригував променад-концертами у Лондонському Альберт-холі.
    В 1990-1991 роках диригент працював у Стамбульському оперному театрі.
     З 1991 року Федір Глущенко - постійний диригент Державного симфонічного і філармонічного оркестру у Москві, Уральського симфонічного оркестру у м. Єкатеринбурзі, а з 1996 року він шеф-диригент оркестру ”B-A-C-H” у м. Єкатеринбурзі. Маестро з успіхом гастролює у Франції, Італії, Данії, Китаї, Словенії, Іспанії.
    Він неодноразово виступав з такими видатними солістами як: Д.Ранкі, А.Гаврилов, М.Петров, М.Луганський, Г.Соколов, М.Тірімо, Г.Кремер, В.Співаков, М.Венгеров, Ю.Башмет , М.Ростропович, Д.Шафран, Т.Ніколаєва.